تبلیغات
دانشنامه آزاد - خواص درمانی لوبیا
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : احسان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دانشنامه آزاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
پنجشنبه 7 مرداد 1389 :: نویسنده : احسان

خواص درمانی لوبیا

 

انواع و اقسام دارم .
براى تقویت رحم و جلوگیرى از سقط جنین همتا ندارم .
پر از مواد معدنى هستم و شما مى توانید به جاى گوشت از من استفاده كنید!
 

من لوبیاى سبز مى باشم ، و با اینكه جوانترین لوبیاها هستم ، اجازه مى خواهم به عنوان سخنگوى خانواده ى لوبیا خود و برادرانم را معرفى نمایم انواع لوبیا. از قبیل : لوبیا قرمز، لوبیاى مرمرى ، لوبیا چشم بلبلى ، لوبیا چیتى و بالاخره لوبیاى روغنى چینى همه جزو حبوبات یا بهتر بگویم جزو بنشن ها هستند و تنها من در این میان در دارودسته ى سبزى ها قرار گرفته ، و در دكان سبزى فروش پیدا مى شوم و فروش بقیه به عهده بقال ها و رزازها مى باشد. من مثل همه ى سبزیها داراى خون گیاهى ، یعنى سبزینه بوده ، و همین ماده حیاتى امتیاز من با سایر لوبیاها مى باشد و در سایر تركیبات و خواص نزدیك به هم و كم و بیش به هم شباهت داریم . در خانواده ما بیش ‍ از صد جور لوبیا دیده شده است كه یكى دو تا از آنها چون سمى و تلخ بودند، كشت آنها ممنوع شده است . یكى از مشخصات ما لوبیاها داشتن ویتامین ((ئى (( مى باشد به همین جهت ، شیر را زیاد مى كنیم . نطفه و رحم را تقویت مى نماییم و از سقط جنین جلوگیرى مى كنیم و عادت ماهانه بانوان را مرتب كرده از خونریزى زیاد جلوگیرى مى نماییم و در حقیقت زمین بدن را حاصلخیز كرده ، و براى پرورش اولاد مستعد مى سازیم ، مقدار این ویتامین در لوبیاى چیتى روغن دار زیادتر است ، و چون چینى ها از قدیم به خوردن این لوبیا عادت داشتند، جمعیت آنها فوق العاده زیاد شده است .
قدرت غذایى من ((لوبیاى سبز)) نسبت به سایر لوبیاها كمتر است ، ولى در عوض خاصیت طبى بیشتر دارم .
من مثل تمام سبزى ها، داراى ویتامین ((ث (( بوده و از رقیق شدن خون جلوگیرى مى كنم ، و با میكرب هاى عفونى مى جنگم و با اینكه سبزى هستم ، داراى مواد قندى بیشترى بوده ، و نیروبخش تر از سایر سبزى ها مى باشم .
ما خانواده ى لوبیا همه سرشار از مواد معدنى هستیم و مخصوصا مقدار آهن در ما زیاد است ، و مى توانیم احتیاج روزانه ى مصرف كنندگان را از این جهت تاءمین كرده و از كم خونى جلوگیرى نماییم . همه ما داراى مواد سفیده اى گوناگون و زیاد هستیم و با داشتن عناصر معدنى و مواد سفیده اى و ویتامین هاى گوناگون مقاومت شما را در برابر شداید و امراض زیاد كرده ، و فعالیت روزانه ى شما را افزایش مى دهیم .
گیاه خواران و كسانى كه نمى خواهند گوشت بخورند، مى توانند ما را به جاى گوشت مصرف نمایند، زیرا معادل گوشت مواد سفیده اى و فسفر داریم و نیروى جسمى و حافظه را تقویت مى نماییم .
مزیت ما بر گوشت این است كه مواد سفیده اى و قندى را با هم داریم ، و سرشار از ویتامین هاى دست اول هستیم . در بین ما ((سوژا)) یعنى لوبیاى چیتى به قدرى مواد سفیده اى دارد كه به آن گوشت بدون استخوان لقب داده اند.
من ملین سینه و ریه هستم ، ادرار را زیاد مى كنم . هر كس ما انواع لوبیا را زیاد بخورد، خواب هاى پریشان خواهد دید، غلاف خشك برادران مرا، مردم عادى در اروپاى مركزى براى درمان امراض كلیه - نقرس و مرض قند، مفید مى دانند و مردم عادى ایتالیا این خواص را در كل ما انواع لوبیا تشخیص ‍ داده اند. با من خوراك هاى لذیذ و گوارا درست مى كنند، و اگر مرا با روغن زیتون سرخ نمایید، خوشمزه تر و زود هضم تر خواهم شد.
همیشه مرا با روغن هاى مایع سرخ كنید، و از بكار بردن روغن هاى حیوانى و روغن هاى سفت شده ى نباتى با من خوددارى كنید. عده اى ما را براى مبتلایان به درد مفاصل - نقرس و روماتیسم مضر مى دانند. این عقیده به قدرى سست و بى اساس است كه من تكذیب آن را لازم نمى دانم ، و برعكس به مبتلایان به این امراض توصیه مى كنم كه از من براى درمان خود استفاده كنند. خوردن یك استكان آب پوست سبز من ناشتا ادرار را زیاد مى كند. سنگ مثانه را متلاشى و نابود مى سازد و نقرس و روماتیسم را معالجه مى كند. برگ هاى بوته ى من ساس را جذب مى نماید، و این مهمترین وسیله براى گرفتن و از بین بردن این حشره ى موذى است از پوست سبز من ، و برگهاى بوته ى انواع لوبیا، ضمادى درست مى شود كه در درمان گزش نیش حشرات موذى است ، با پخته انواع لوبیا مى توان ضماد خوبى براى معالجه تاول و زخم هاى سوختگى درست كرد.
به كسانى كه به دریا مى روند و حمام آفتاب مى گیرند، توصیه كنید كه مقدارى لوبیاى مرمرى یا قرمز را پخته و آن را كوبیده به تن خود بمالند، تا از شر آفتاب زدگى خلاص شوند و نیز به آن كه پوست بدنشان در اثر تابش ‍ آفتاب سوخته و زخم شده است ، سفارش كنید كه از ضماد پخته آن ها استفاده نمایند.
این ضماد براى امراض جلدى و باد سرخ نیز مفید شناخته شده است . آب مطبوخ ما رنگ هاى پارچه هاى پنبه اى را ثابت و شفاف میكند.
ما لوبیاها داراى مقدار زیادى ویتامین ((آ)) هستیم ، و از عفونت هاى دستگاه تنفس و سرماخوردگى و گرمازدگى جلوگیرى مى نماییم و به چشم نور و قوت مى دهیم .
((سوژا)) كه به آن لوبیاى چیتى مى گویند، اكنون در تمام دنیا كاشته مى شود. در ایران نیز براى تهیه روغن نباتى كاشته اند و آجیل فروش ها آن را به اسم ((چلغوزه (( مى فروشند. اگر از آن خریدید متوجه باشید كهنه نباشد، مغز آن باید سفید بوده ، بوى بد ندهد. از سوژا شیرى درست مى كنند كه همانند شیر گاو بوده ، و با آب لیموى تخمیر شده مایعى نظیر ماست بدست مى آید. در دانه هاى سوژا 38 درصد مواد سفیده اى و مقدارى ویتامین هاى آ - د - اى - ب - پ - پ پ - كا - اف دیده مى شود و تركیبات آن كم و بیش شبیه شیر است مواد سفیده اى آن 5/1 برابر و مواد چربى آن هفت برابر گوشت مى باشد. در موقع خرید من دقت نمایید كه لكه سفید نداشته باشم ، چون این یك نوع آفت من است .

 

خواص درمانی عسل

خواص درمانی پنج انگشت یا فلفل بیابانى

خواص درمانی سیب زمینى

خواص درمانی انبه

خواص درمانی ریواس

خواص درمانی بو مادران

خواص درمانی آرتیشو

خواص درمانی كنگر

بیماریهاى دیگرى كه از كمبود مواد سفیده اىحاصل مى شود

قرارداد پایاپاى

خواص درمانی مواد سفیده اى

گرسنگى مواد سفیده اى

معرفى خوراكیها

خوراكیهاى فراموش شده

علل گرسنگى هاى مخفى

گرسنگى نامرئى

سخت ترین مصائب

هدف از انتشار كتاب زبان خوراكیها

تغذیه ناقص

كمبود عوامل غذایى

دانشكده طب سنتى

فصد یا رگ زدن

حجامت و مشت و مال

طب سوزنى در ایران

طب سوزنى و درمان سنتى ایران

احیاى درمان سنتى در ایران

كارگزاران رسول اكرم در شهرها

همسران رسول اكرم

فصل دوازدهم : حجة الوداع

جهاد حنین

فتح مكه

فصل یازدهم : فتح بزرگ

پیكار خیبر

نامه به شاه ایران

  صلح حدیبیه

دعاى باران

جنگ احزاب

فصل هفتم : جهاد احد

سال دوم هجرت

جهاد بدر

غار ثور

فصل پنجم : دیار هجرت

بزرگان قریش

دعوت به اسلام

نخستین مسلمان

فصل چهارم : نخستین جهاد

ازدواج با خدیجه

فصل سوم : در آستانه نبوت

عهد كودكى

فصل یكم : نور در ظلمت

نوع مطلب : زبان خوراكیها معرفی خواص درمانی گیاهان : دكتر غیاث الدین جزایرى، 
برچسب ها : خواص درمانی لوبیا،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:22 ق.ظ
Hi! I've been following your blog for some time now and finally got the
courage to go ahead and give you a shout out from Dallas Texas!

Just wanted to mention keep up the excellent work!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب