تبلیغات
دانشنامه آزاد - خواص درمانی بولاغ اوتى
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : احسان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دانشنامه آزاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
پنجشنبه 7 مرداد 1389 :: نویسنده : احسان

خواص درمانی بولاغ اوتى

 

چه تصور باطلى كه بعضى تصور مى كنند این سبزى در یكى از وادى هاى جهنم روییده است .
حضرت رضا علیه السلام
اسم من بولاغ اوتى است .
من خوراك پهلوانان قدیم ایران بوده ام .
مانند پنى سیلین امراض عفونى را درمان مى كنم . براى بیماریهاى غمباد - قند و سرطان مفیدم - اكسیر جوانى و طول عمر را در من جستجو كنید.
 

من دو برادر دارم كه اولى اسمش تره تیزك و دومى شاهى است . یكى از جهانگردانى كه در زمان هخامنشیان به ایران آمده است ، در سفرنامه خود مى نویسد: داریوش بزرگ و لشكریانش غذایى ساده دارند و با هر لقمه از غذاى خود، كمى ((بولاغ اوتى (( میل مى نمایند، همگى سالم مى باشند و جاى بسى تعجب است كه با این غذاى ساده بسیار شجاع و زورمند مى باشند.
در كتاب هاى پزشكى قدیم ، به من جرجیر بیابانى یا بهقان و به تره تیزك جرجیر پستانى و به شاهى رشاد مى گفتند. و بذر ما را حب الرشاد خوانده اند.
محل رویش من دامنه ى كوههاى طالقان ، بین جاده قزوین ، روستاهاى پشند - آبیك و اتانك - در شهررى كنار رودخانه امین آباد، در بندر انزلى شاهزاده كوه ، راه چالوس ، در آذربایجان بین سلیمانیه و دربند، اطراف شیراز پل آبگینه ، نزدیك بوشهر و كوتدوند مى باشد و بیشتر بطور خودرو در كنار چشمه ها و قنات هایى كه سرشار از شبه فلز ((ید)) مى باشند به عمل مى آیم اگر به دهاتى كه من در آنجاها هستم سرى بزنید، با مردمان سالخورده كه بیش از صد سال داشته و از نعمت سلامتى برخوردارند روبرو خواهید شد و اگر از آنها سؤ ال كنید، خواهید فهمید كه از من زیاد مى خورند و شاید تنها نان خورش آنها باشم .
من به علت داشتن ((ید)) ضد غمباد مى باشم ، و چون منیزى دارم ، ترمز سرطان هستم و چنانچه آب مرا به موشى كه مبتلا به سرطان است تزریق كنند، از پیشرفت این مرض در بدن او جلوگیرى خواهم كرد.
در اطراف خانواده ما، مخصوصا برادرم تره تیزك ، از طرف غذاشناسان و دانمشندان ، چه در قدیم و چه در عصر حاضر، عقاید و نظرات ضد و نقیض زیاد گفته شده است . عده اى از غذاشناسان عصر جدید ما را شد غمباد ((گواتر)) و دسته اى باعث این بیمارى مى دانند ((گواترزا)). در صدر اسلام نیز دانشمندان عرب نسبت هاى ناروا به ما مى دادند و حتى عده اى مى گفتند هركس شب تره تیزك بخورد رگ جذام در بدنش به حركت در مى آید. خوشبختانه امام هشتم حضرت رضا علیه السلام غلام خود را جهت خرید تره تیزك فرستاده و پاسخ دشمنان را داده اند.
این عقاید متضاد، در اطراف ما معمایى است كه جواب آن را باید فقط از زبان خوراكى ها شنید و من امروز مى خواهم براى اولین بار یكى از اسرار غذاشناسى را براى شما فاش نمایم و موضوع مهمى را مطرح كنم كه تاكنون در هیچ كتابى نوشته نشده است .
یك دسته از فواید ما خوراكى ها مرهون مواد معدنى است كه در ساختمان بدن ما وجود دارد. ما این فلزات را از آب و خاكى كه به ما مى دهند مى گیریم و اگر آن ها فاقد این مواد باشند، نسبت به آن گرسنه شده و نه تنها خاصیت اولیه ى خود را از دست مى دهیم ، بلكه بر عكس عمل خواهیم كرد.
بنابراین ، اگر ما نسبت به شبه فلز ((ید)) گرسنه باشیم ، نه تنها غمباد را معالجه نخواهیم كرد، بلكه ((گواترزا)) بوده ، و باعث ناراحتى غده درقى خواهید شد.
من چون از قدیم این راز را مى دانستم ، فقط در كنار آب هایى بطور خودرو عمل آمدم ، كه داراى شبه فلز ((ید)) به حد كافى بوده ، ولى برادرانم گول شما، انسانها را خورده و در اكثر نقاط كشت شده ، و در زمین هاى نامناسب به عمل آمده و این سر و صداها را در اطراف ما بلند كرده اند.
ما هر سه سرشار از ویتامین ((ث (( بوده و ضد خونریزى و رقیق شدن خون مى باشیم ، و به حدى از این اكسیر گرانبها داریم كه خوردن مختصرى از ما رفع كمبود آن را خواهد كرد و با كمك یك ماده میكرب كش كه در خانواده ما وجود دارد، در معالجه زخم روده و امراض داخلى و سرماخوردگى تره تیزك به علت داشتن یك تركیب گوگردى در اصلاح دستگاه تنفس تاءثیر فراوان داریم .
سل ریوى ، آسم ، زكام و سیاه سرفه را شفا مى بخشیم ، و براى این كار بهتر است شیره ى ما را گرفته و همه روزه صبح ، و عصر یك قاشق سوپ خورى ، به بیمار بدهند.
ما سه برادر خنك هستیم و در رسانیدن مواد معدنى به یاخته ها نقش مهم داریم . صبح زود موقعى كه از خواب بیدار مى شوید. یك استكان كوچك از آب ما نوش جان كنید، تمام سموم بدن شما دفع خواهد شد و انگل هاى معدى هم از بین خواهد رفت .
مخلوط نیم لیتر از آب ما با روغن بادام شیرین یا زیتون ، درمان بند آمدن ادرار و درد كلیه و مثانه است . زیرا ما ترشحات خارجى مثل شیر - عرق و ادرار را زیاد مى كنیم و به ترشحات داخلى كمك مى نماییم و از این رو ما را براى معالجه مرض قند، غمباد و بدبویى عرق زیر بغل تجویز كرده اند. بانوانى كه رحمشان بو مى دهد مى توانند از این خاصیت ما استفاده كنند.
مى گویند چون درخت انار ترش را با آب جوشانده ى ما آبیارى كنند، میوه اش شیرین مى شود. من چون در علم كشاورزى وارد نیستم ، این خبر را نه تایید مى كنم نه تكذیب .
تخم ما كه به ((حب الرشاد)) معروف شده است ، داراى اكثر خاصیت ما مى باشد. جوشانده ى گرم آن قى آور بوده ، و بلغم را دفع مى نماید.
با زرده ى تخم مرغ نیم بند جهت تقویت غرایز جنسى نافع است و ضماد آن جهت برطرف كردن كك و مك و بثورات جلدى توصیه شده است و با زهره گاو جهت محكم شدن و جلوگیرى از تركیدن و شكستن ناخن ها و سم ستور سودمند مى باشد.
خلاصه چون ما سرشار از ویتامین هاى آ، ب و ث و مواد كانى مثل آهن ، فسفر، ید، منیزیم ، منگنز و مس و روى و آهك و گوگرد هستیم ، به من لقب سبزى تندرستى داده اند.
اگر مى خواهید ما همچنان خدمتگزار شما باشیم ، در مزرعه ى برادران من مختصرى نمك ((یدوردوپتاس (( بپاشید و با این كود سلامتى خود را بیمه كنید.

 

خواص درمانی عسل

خواص درمانی پنج انگشت یا فلفل بیابانى

خواص درمانی سیب زمینى

خواص درمانی انبه

خواص درمانی ریواس

خواص درمانی بو مادران

خواص درمانی آرتیشو

خواص درمانی كنگر

بیماریهاى دیگرى كه از كمبود مواد سفیده اىحاصل مى شود

قرارداد پایاپاى

خواص درمانی مواد سفیده اى

گرسنگى مواد سفیده اى

معرفى خوراكیها

خوراكیهاى فراموش شده

علل گرسنگى هاى مخفى

گرسنگى نامرئى

سخت ترین مصائب

هدف از انتشار كتاب زبان خوراكیها

تغذیه ناقص

كمبود عوامل غذایى

دانشكده طب سنتى

فصد یا رگ زدن

حجامت و مشت و مال

طب سوزنى در ایران

طب سوزنى و درمان سنتى ایران

احیاى درمان سنتى در ایران

كارگزاران رسول اكرم در شهرها

همسران رسول اكرم

فصل دوازدهم : حجة الوداع

جهاد حنین

فتح مكه

فصل یازدهم : فتح بزرگ

پیكار خیبر

نامه به شاه ایران

  صلح حدیبیه

دعاى باران

جنگ احزاب

فصل هفتم : جهاد احد

سال دوم هجرت

جهاد بدر

غار ثور

فصل پنجم : دیار هجرت

بزرگان قریش

دعوت به اسلام

نخستین مسلمان

فصل چهارم : نخستین جهاد

ازدواج با خدیجه

فصل سوم : در آستانه نبوت

عهد كودكى

فصل یكم : نور در ظلمت

نوع مطلب : زبان خوراكیها معرفی خواص درمانی گیاهان : دكتر غیاث الدین جزایرى، 
برچسب ها : خواص درمانی بولاغ اوتى،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:27 ق.ظ
Asking questions are genuinely pleasant thing if you are not
understanding anything entirely, except this post offers pleasant understanding even.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب