تبلیغات
دانشنامه آزاد - خواص درمانی عسل
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : احسان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دانشنامه آزاد
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 6 مرداد 1389 :: نویسنده : احسان

خواص درمانی عسل

 

هم دوا هستم ، هم غذا
اكسیر طول عمر را در من جستجو كنید
هیچ نوع میكربى در من اثر ندارد....زیرا دشمن سرسخت آنها هستم .
شفابخش زخمهاى دهان بوده سستى اندام و عضلات را از بین مى برم .
پادزهر خوبى براى سموم مختلف هستم .
دوست كبدم و سنگهاى كلیه و مثانه را خرد مى كنم .
و خلاصه هزاران خاصیت دیگر كه كمتر كسى از آن مطلع است !
 

مرا به فارسى انگبین ، و برادر ارجمندم را كه خوراك ملكه كندو بوده ، و داراى اكسیر جوانى و طول عمر است ، شاه انگبین گویند - شهد - نوش - نوشابه - هم به من گفته اند.
من از زمانهاى خیلى دور، یعنى قبل از پیدایش انسان در كندوهاى طبیعى ، در لابلاى صخره ها و شكاف درختان جنگلى وجود داشتم ، من از نیكنوش ‍ گلها و برگها و دمبرگها كه بوسیله زنبور عسل كشیده مى شود درست مى شوم زنبور عسل تمدنى بسیار قدیمى دارد و قوانین كندو از زمانى اجرا مى شد كه انسان آشنا به مقررات انتظامى و حقوقى نبود، مصریان و ایرانیان عهد باستان ، تقریبا چهارهزار سال پیش به اصول كندودارى و پرورش زنبور عسل همت گماردند، سقراط مرا اكسیر طول عمر مى دانست . من تنها ماده قندى بودم كه قبل از قند، كام انسان را شیرین كرده و ارزش غذایى خود را در طول تاریخ حفظ نموده ام .
در مقابر فراعنه ى مصر، كوزه هایى پر از عسل سالیان دراز باقى مانده ، و هنوز با گذشت چهل قرن فاسد نشده ، و مقدارى از منافع خود را حفظ كرده است و این خود از عجایب ذاتى من است كه با وجود شیرینى ، ترش ‍ نمى شوم ، كپك نمى زنم و تغییر ماهیت نمى دهم . در قرآن مجید سوره ى مباركه ى ((نحل (( در شاءن من نازل شده و این افتخارى بس بزرگ براى من است .
عده اى مرا هم دوا و هم غذا دانسته اند. من این تعریف را قبول ندارم ، زیرا دوا معمولا به آن دسته از گیاهان اطلاق مى شود كه با بدن انسان بیگانه بوده و پس از تاءثیر، زیان فراوانى به دنبال مى آورد و با توجه به اینكه در عصر حاضر، بعضى از داروها بیفایده و خطرناك مى باشند كمال بى انصافى است اگر كسى مرا دوا بخواند، من با بدن انسان آشنا و یكى از غذاهاى اصلى شما هستم كه بدون تشریفات و به آسانى هضم شده ، جذب یاخته هاى عضلات شما مى گردم . بهترین تعریفى كه تاكنون از من شده ، و سزاوار آن مى باشم شفا است كه بنا بر مندرجات قرآن مجید، در من وجود شفا موهبتى است كه ایزد توانا آنرا در نیكنوش گیاهان به ودیعت نهاده و براى آنكه اندیشمندان پى به عظمت دستگاه آفرینش برند، به زنبور عسل دستور داده است كه آن را از شیره گلها و برگها گرفته ، و مرا كه حاوى نیكنوشهاى گوناگون به رنگهاى مختلف هستم بسازد.
اسرار ساختمان من با وجود پیشرفت هاى علمى هنوز بر زیست شناسان و دانشمندان دیگر كشف نشده ، و فقط مى دانند كه زنبور عسل پس از مكیدن شیره گیاهان آنرا به كیسه ى عسل كه در شكم است برده و پس از چند عمل شیمیایى ناشناخته و محرمانه ، آنرا به مایعى خوشبو و خوش طعم ، مقوى ، نشاطآور، و نیكو خصال تبدیل كرده و در خانه هاى مومین كه قبلا ساخته شده است ، ذخیره مى نماید. براى تهیه یك كیلو از این شهد گوارا زنبور ناگزیر است دو میلیون دفعه روى گلها بنشیند و براى شما انگبین تهیه نماید كه هم غذا باشد و هم شفا، حال اگر زنبور بجاى مكیدن شیره گلها از قند سفید استفاده كند، فرآورده او را نمى توان عسل نامید و به همین جهت است كه در قوانین كشورهاى مترقى ، عسل به شهدى اطلاق مى شود كه آنرا زنبور عسل پس از تغذیه از گیاهان مختلف ساخته باشد. هنر من تنها شفاى بیماران نیست ، بلكه اكسیر طول عمر نیز در شاه انگبین قرار دارد، و از این رو مشاهده مى فرمایید كه عمر ملكه زنبور عسل كه تنها از شاه انگبین تغذیه مى كند، چهار تا پنج سال مى باشد. در صورتى كه عمر زنبورهاى كارگر تابستانى شش تا هشت هفته و عمر كارگر زمستانى كه از اضافات شاه انگبین بهره مند مى شوند، شش تا هشت ماه است . حال ببینید دو زنبور كه یكى از انگبین و دیگرى با شاه انگبین تغذیه مى كند، چقدر تفاوت طول عمر دارند.
این كه گفته شد خدا شفا را در نیكنوش ما قرار داده است ، تنها یك ادعا نیست ، بلكه متكى به دلایل علمى و تجربى زیر مى باشد، نخستین تجربه اى كه آزمایش آن با وسایل علمى امروزى بسیار آسان است ، این است كه شما مى توانید مقدارى میكرب خطرناك را با من مخلوط كنید و ببینید با این كه من یك ماده ى غذایى كامل هستم و بایستى محیط خوبى براى پرورش میكربها و قارچها باشم ، نه تنها این موجودات در روى من رشد نمى نمایند، بلكه به زودى از بین رفته و اجساد آنها نیز به تدریج محو و نابود خواهد شد. این تجزبه كوچك و بسیار آسان از آن جهت شایان توجه است كه من فاقد مواد سمى هستم و با این حال ، خاصیت میكرب كشى و ضد عفونى كننده ى من از قوى ترین زهرها زیادتر و از همه آنتى بیوتیك ها وسیع تر است . ممكن است بعضى بپرسند كه من با كدام اسلحه به جنگ این موجودات خطرناك مى روم ، و چگونه این جانوران موذى را از بین مى برم . سؤ الى است بسیار بجا و منطقى . من داراى چندین نوع آنتى بیوتیك خوراكى و بى ضرر با طیفى وسیع كه انسان نسبت به آنها حساسیت ندارد بوده و نیز داراى تشعشعات رادیواكتیو، و از همه مهمتر داراى مقدارى دیاستاز و عوامل زنده هستم كه مى توانند این میكربها را خورده و از بین ببرند و حتى قادرند هر ماده ى خارجى را كه با عسل مخلوط شود از خود برانند و روى همین اصل است كه عسل مخلوط و تقلبى به آسانى شناخته شده و حتى اگر قند هم به آنها بزنند، به صورت شكرك درآمده متقلبین را رسوا مى نماید. این عوامل زنده كه در عسل هر چه تازه تر باشد بیشتر است هنرهاى بسیار دارند كه دانستن بعضى از آنها خالى از لطف نیست . اولین كار این دسته تجزیه ى قند چغندر به قندهاى انگور و توت است و با این كه ابتدا من داراى مقدارى از نوع قند چغندر هستم معذلك پس از چندى فاقد آن شده ، و تمام قندهاى من ، تجزیه شد به قند توت تبدیل میشود عوامل زنده مى توانند مواد نشاسته اى و چربى را نیز تجزیه و تبدیل نمایند و روى همین اصل است كه قوى ترین میكربها و قارچها در برابر آنها یاراى مقاومت ندارند. اگر شما عسل تازه را روى پینه هاى دست و پا و زبرى هاى روى زانو و آرنج بمالید، آنها را از بین خواهد برد و با همین حربه است كه من مى توانم سنگرهاى میكرب هاى كهنه و مزمن را خراب كرده و به داخل آنها نفوذ نمایم .
یكى دیگر از خواص شفابخشى من آن است كه هر دارویى با من مخلوط شود و یا همراه من مصرف گردد خاصیت بهى بخشى آنرا چند برابر مى نمایم ، و روى همین اصل مسلم بود كه پزشكان و داروسازان قدیم بیشتر داروها را همراه من تجویز و تهیه مى كردند.
من با داشتن قند فراوان سركه نمى شوم و قندهاى من با شیرینى فراوانى كه دارند، به دندان هاى شما صدمه نمى زنند، بلكه مى توانند آنها را سفید و لثه ها را محكم سازند.
خاصیت ضد عفونى كننده من ، اگر تاكنون بر شما ثابت نشده است مى توانید یك كاسه عسل و یك كاسه شربت قند را كنار هم بگذارید. پس از چندى خواهید دید كه پشه و مگس در روى كاسه شربت جمع شده ، ولى جراءت نزدیكى به عسل را ندارند.
شما مى توانید از خاصیت ضد عفونى كننده من براى كلیه امراض جلدى به صورت خالص و یا مخلوط با مواد گیاهى دیگر استفاده كنید - مضمضه با شربت من براى زخم هاى دهان و غرغره با آن جهت اورام گلو بسیار سودمند است . بهترین خمیر دندان را مى توانید از تركیب من با مواد دیگر درست نمایید و مالیدن خالص من به لثه و دندان نیز نافع است و سبب روییدن گوشت نو مى شود. من معده و عروق را باز مى كنم لیزابه هاى بلغمى را جذب و از عمق بدن بیرون مى آورم . براى سستى اندام و عضلات و استسقاء و ورم طحال مفید مى باشم .
بادشكن بوده براى معالجه قولنج روده تجویز شده ام ، پادزهر سموم ، مخصوصا مسمومیت غذایى هستم و دوست كبد و شكننده سنگهاى كلیه و مثانه مى باشم . من به علت طعم شیرین ، خاطرخواه زیاد دارم و ناسازگارى غذا را از بین برده ، غذاهاى ناگوار را گوارا مى سازم . چون زود جذب یاخته ها مى شوم ، هر دارویى كه همراه من خورده شود به سرعت اثر نیكنوش را خواهد بخشید.
من حاوى تمام ویتامین ها و تمام عناصر معدنى مورد نیاز بدن انسان هستم و كمبودهاى غذایى را جبران مى نمایم ، با داشتن قند زیاد، آن گونه كه سایر قندها براى مبتلایان بمرض قند ضرر دارند زیان بخش نیستم . ترشحات غدد داخلى و بزاق را تعدیل مى كنم و براى معالجه سختى عمل بلع و خشكى گلو و درمان سرفه زیاد توصیه و تجویز شده ام . مبتلایان به مرضكم خوابى و بى خوابى مى توانند از من استفاده كنند. قبل از خواب چند قاشق مرباخورى از شهد گواراى من میل نمایند. براى رفع دل درد و یبوست و كم اشتهایى مى توانید از من استفاده كنید. خوردن من جریان خون را آسان مى كند و كندى آنرا از بین مى برد و گرفتگى مویرگها را باز مى نماید و از سكته قلبى جلوگیرى مى نماید. براى زخم معده و امعاء مفید است و ترشى معدى را از بین مى برد و اشتها به غذا را زیاد مى كند.
در دوران پیرى براى حفظ سلامتى انسان ، غذایى مناسبتر از من نیست . به اشخاص سالخورده بگویید كه تا مى توانند از خوردن قند سفید كه بى جان و مرده است خوددارى كرده و از شهد من كه زنده و فعال است تناول نمایند.
در صنعت داروسازى از وجود من براى شیرین كردن داروها بجاى قند استفاده مى كنند تا بیماران شما شفاى عاجل پیدا نمایند. مرا همراه خمیر دندان كنید تا كرم خوردگى را از بین ببرم . در حب ها - در شیافها و پمادها از من داخل كنید تا اثر معجزه آساى آنرا ببینید. در شهرهاى جنوبى فرانسه ، شربت مرا با مخمر آبجو مخلوط كرده و مى نوشند. عمل آنها چندان خوب نیست . زیرا مخمر آبجو قادر نیست با من رشد نماید.
خوردن من همراه با كندر جهت پاك كردن سینه و قصبة الریه و استسقا و بند آمدن ادرار و شكستن بادهاى سرفه و دفع سموم مخلوط با آب مقطر یا باران جهت زیاد شدن ادرار و خورد شدن سنگهاى كلیه و مثانه و رفع تشنگى بسیار نافع است . سرمه من به تنهایى یا مخلوط با آب پیاز جهت شفاف شدن چشم و رفع خارش پلك و جلوگیرى از آبریزش چشم مفید است . این خواص و هزاران منافع دیگر موقعى در من جمع است كه تقلبى و ساختگى نبوده ، بوسیله زنبور عسل از نیكنوش گلها تهیه شده باشم .
سكنجبینى كه با من تهیه شود، بهترین مشروبات بوده ، و صفرابرى اعلا مى باشد.
شربتها و مرباها و مارمالادها و شیرینى ها را با من درست كنید تا از زندگانى لذت ببرید.
از نوع وحشى من هنوز در بعضى از كوههاى ایران خصوصا بلوچستان و كردستان پیدا مى شود و بسیار لذت بخش مى باشد. بهترین نوع محصول من ، محصول بهاره است كه از گلهاى معطر بهارى بهره مند گردیده است .
پرده اى از موم كه زنبور عسل روى من مى كشد، بهترین نشانه ى اصلیت من است . اگر این پرده را به عنوان ماسك زیبایى به روى صورت خود بكشید و پس از چندى آنرا با آب پاك كنید، و با آب نیم گرم بشویید، چین و چروك و گوشت هاى اضافى و پست و بلندیهاى كوچك را از بین مى برد و به لطافت پوست شما كمك مى كند.
به مبتلایان به جوش غرور توصیه كنید كه همه روزه كمى عسل به صورت خود بمالند و آنقدر با دست مالش دهند تا از بین رود و بدون شستن آثار آن دیده نشود. اگر چند روز مرتبا به این كار ادامه دهند، جوش از بین رفته و آثار آن نیز محو مى گردد.
ممكن است بعضى از زنبورها به گل خرزهره و چند گل سمى دیگر عادت كنند، و محصولى سمى تهیه نمایند. این كار به ندرت اتفاق افتاده و قابل جلوگیرى است .
نیكنوش یك كلمه فارسى است و فرنگى ها به آن نكتار گویند.

نوع مطلب : زبان خوراكیها معرفی خواص درمانی گیاهان : دكتر غیاث الدین جزایرى، 
برچسب ها : خواص درمانی عسل، اكسیر طول عمر، سستى اندام، عضلات، كبد، سنگهاى كلیه،
لینک های مرتبط :


جمعه 20 مهر 1397 11:44 ق.ظ

Whoa many of helpful information!
buy generic levitra buy levitra 10mg vardenafil 20mg buy levitra online generic levitra buy levitra 20 mg buy levitra 20 mg cheap 20mg levitra levitra 20 mg buy levitra 20 mg
سه شنبه 10 مهر 1397 08:37 ب.ظ

Nicely put. Appreciate it.
tadalafil 10 mg link for you cialis price the best site cialis tablets brand cialis generic cialis free trial achat cialis en suisse cialis lowest price cialis prices cialis farmacias guadalajara cialis generic tadalafil buy
یکشنبه 8 مهر 1397 08:55 ب.ظ

You said it perfectly.!
5 mg cialis coupon printable cialis uk achat cialis en itali prezzo di cialis in bulgaria sialis cialis online holland precios de cialis generico prices for cialis 50mg cialis cipla best buy cialis sicuro in linea
یکشنبه 1 مهر 1397 02:16 ق.ظ

Amazing all kinds of good advice!
drugstore online canada canadian pharmaceuticals companies prescription drugs without prior prescription drugs for sale on internet pharmacy canada best canada drug canada online pharmacies north west pharmacy canada canadian medications pharmacy prescriptions from canada without
سه شنبه 27 شهریور 1397 11:24 ب.ظ

Kudos, I value it.
how do cialis pills work cialis 20mg cialis generika where to buy cialis in ontario cost of cialis cvs cialis 20mg preis cf enter site very cheap cialis dose size of cialis cialis tablets comprar cialis 10 espa241a
پنجشنبه 15 شهریور 1397 03:12 ب.ظ

Reliable write ups. Appreciate it!
buy cialis online nz cialis purchasing we recommend cialis info cialis prezzo di mercato get cheap cialis we recommend cialis info cialis uk buy original cialis cialis 30 day sample cialis kaufen bankberweisung
چهارشنبه 14 شهریور 1397 06:03 ق.ظ

You actually mentioned it wonderfully!
canada pharmaceuticals online drugs for sale on internet canada online pharmacies surrey canadian pharmaceuticals canada pharmacies canadian pharmaceuticals reviews canadian pharmacies stendra online pharmacies canada vagra best canadian pharmacies online
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:19 ق.ظ

Nicely put. Thanks a lot.
cialis uk ou trouver cialis sur le net cialis patent expiration buy cialis sample pack online cialis cialis herbs how to buy cialis online usa generic for cialis cialis 30 day trial coupon cialis sale online
یکشنبه 11 شهریور 1397 05:11 ب.ظ

Incredible plenty of wonderful facts.
non 5 mg cialis generici buy name brand cialis on line cialis 5mg prix cialis online napol how much does a cialis cost cialis generico online enter site 20 mg cialis cost cialis tadalafil online we recommend cialis best buy chinese cialis 50 mg
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:07 ق.ظ

Many thanks, Excellent information.
price of viagra tablets buy viagra online india where do i buy viagra online can you buy viagra at walgreens where can i buy viagra uk buy generic viagra usa buy sildenafil viagra order viagra online without prescription buy viagra cheapest price buy viagra super active online
دوشنبه 22 مرداد 1397 09:48 ب.ظ

Nicely put. Kudos!
cialis 05 cialis daily reviews cialis patentablauf in deutschland cialis generisches kanada cialis daily dose generic cialis lilly tadalafi how do cialis pills work cialis 10 doctissimo low dose cialis blood pressure buy brand cialis cheap
دوشنبه 7 خرداد 1397 09:04 ق.ظ

With thanks! Numerous posts!

cialis taglich price cialis wal mart pharmacy cialis without a doctor's prescription when will generic cialis be available generic cialis pill online cialis 05 rx cialis para comprar only best offers 100mg cialis buy cialis cialis prezzo di mercato
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 09:45 ق.ظ

Thanks, Awesome information.
cialis tablets cialis kaufen wo cialis qualitat trusted tabled cialis softabs only best offers cialis use viagra vs cialis cialis 5 mg cialis usa cost i recommend cialis generico tadalafil
جمعه 7 اردیبهشت 1397 11:47 ب.ظ

Reliable posts. Regards.
compare prices cialis uk estudios de cialis genricos where cheapest cialis generic cialis with dapoxetine click now buy cialis brand generic cialis in vietnam cialis kaufen cialis tablets australia prices for cialis 50mg pastillas cialis y alcoho
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 06:57 ب.ظ

You reported this well.
buy women viagra buy viagra from usa how to buy real viagra online buy viagra prescription buy viagra super active online how to purchase viagra viagra cheap online how to buy viagra without a prescription buy generic viagra online without prescription buy viagra online overnight delivery
شنبه 18 فروردین 1397 09:15 ق.ظ

Thank you! Numerous info!

tadalafilo venta de cialis canada tadalafil tablets cialis online holland buying cialis overnight cialis 20 mg best price cialis diario compra 40 mg cialis what if i take cialis generico viagra vs cialis vs levitra
شنبه 4 فروردین 1397 08:51 ق.ظ

Truly quite a lot of amazing advice!
cialis 5mg female cialis no prescription cialis en mexico precio generic cialis tadalafil cialis generic availability brand cialis nl precios cialis peru buy cialis comprar cialis navarr prezzo di cialis in bulgaria
دوشنبه 28 اسفند 1396 02:40 ب.ظ

Many thanks! Ample facts.

cialis daily new zealand cialis online holland we use it cialis online store buy original cialis cialis ahumada brand cialis generic cialis generika in deutschland kaufen pastillas cialis y alcoho cialis prezzo al pubblico how much does a cialis cost
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب